Wielkie otwarcie elewatorów w Oddziale Krajenka

10 lipca br. odbyło się uroczyste otwarcie nowych elewatorów w jednym z oddziałów P.W. lechpol – Krajence. Do tego dnia przygotowywano się od 5 stycznia, czyli terminu rozpoczęcia budowy silosów.

Do budowy zużyto około 600 m3 betonu, 900 m3 materiałów do wypełnień i 50 ton stali zbrojeniowej, a cała inwestycja wyniosła 2,5 miliona złotych. Nowy kosz przyjmuje odbiór ziaren w tempie 100 ton na godzinę, a każdy elewator pomieści 2,5 tys. ton pszenicy. Po modernizacji, łącznie krajeński elewator jest w stanie przyjąć i przechować 22 tysiące ton zbóż. Dzięki temu projektowi, tegoroczny skup będzie odbywał się znacznie szybciej niż w latach poprzednich.

Podczas uroczystości głos zabrał Eugeniusz Taraska, prezes P.W. lechpol, Mirosław Kalka – wiceprezes P.W. lechpol, który wymieniał szczegóły inwestycji, Stefan Kitela – Burmistrz Gminy i Miasta Krajenka oraz ks. dziekan Grzegorz Fabiszak, który poświęcił elewatory. W dalszej kolejności przecięto wstęgę i oficjalne otwarto obiekt, po którym wszystkich zgromadzonych oprowadził kierownik krajeńskiego oddziału. Na koniec na wszystkich gości czekał poczęstunek.