Przekonaj się o możliwościach plonowania kukurydzy!

Decyzję taką podjął Pan Stanisław Mitaszka, który wraz z żoną Teresą i synem Karolem prowadzą we wsi Ostrowo (gm. Gniewkowo) 110-hektarowe gospodarstwo rolne. Na roli prowadzona jest wyłącznie produkcja roślinna, a dominujące uprawy to zboża, rzepak, buraki, kukurydza i warzywa. Uzyskanie wysokich plonów Państwo Mitaszka zawdzięczają własnej pracowitości, codziennej dbałości o stan uprawianych roślin oraz poznawaniu nowoczesnych zasad agrotechniki. Umożliwia to między innymi wysokiej klasy sprzęt, którym dysponują gospodarze.

Kluczem do osiągnięcia wysokich plonów jest fachowa wiedza i otwartość gospodarzy na stosowanie w uprawie roślin nowości, który oferuje dzisiaj rolnikom nauka i praktyka.

Współpraca Pana Stanisława z doradcą agrotechnicznym reprezentującym firmę lechpol Panem Grzegorzem Pankiem otwiera nowe możliwości efektywnego prowadzenia gospodarstwa. Dotyczą one zarówno korzystania z bieżących konsultacji agrotechnicznych, jak również zaopatrzenia w najwyższej jakości materiał siewny i podstawowe środki do uprawy poszczególnych gatunków roślin.

Spośród firm działających w otoczeniu rolnictwa, lechpol należy do grona tych nielicznych w kraju, które oprócz działalności handlowej i doradczej od ponad 20 lat, prowadzą zakrojone na dużą skalę badania polowe, dotyczące zarówno odmian, jak i skuteczności stosowanego nawożenia i ochrony roślin uprawnych. Odpowiedni poziom i standard prowadzonych doświadczeń, oprócz fachowej kadry pracowników, zapewnia ścisła współpraca z Uniwersytetami Przyrodniczymi w Bydgoszczy i Poznaniu.

Pan Stanisław, podobnie jak setki rolników z naszego regionu ma możliwość bezpośredniego korzystania z owoców tych doświadczeń. Dokonując optymalnych dla własnego gospodarstwa wyborów i korzystając z usług jakie oferuje firma, może spodziewać się wysokich plonów (uwzględniają oczywiście warunki pogodowe).

Dobrym przykładem ścisłej współpracy Pana Stanisława Mitaszka z doradcą firmy są poletka demonstracyjne czterech odmian kukurydzy (Mexicana, Listel, ES Eurojet i Malton), w której uprawie zastosowano różne kombinacje nawożenia dolistnego – według zaleceń technologicznych firmy lechpol.

IMG_20150730_111437

Pan Stanisław Mitaszka z doradcą agrotechnicznym firmy lechpol – Grzegorzem Pankiem.