DNI KUKURYDZY I SOI 2015

10 września w Gospodarstwie Rolnym w Grocholinie, gm. Kcynia odbyły się po raz XI Dni Kukurydzy, które zostały poszerzone również o soję. Ponad 400 przybyłych gości uczestniczyło w wykładach oraz lustracji poletek prezentujących poszczególne odmiany.

Nasi klienci tradycyjnie mogli wziąć udział w prelekcjach prowadzonych przez specjalistów. W pierwszej kolejności przybyłych gości przywitał prezes firmy lechpol – Eugeniusz Taraska, następnie dyrektor działu nasiennego Wojciech Raatz przedstawił nowości nasienne w ofercie firmy, a zaraz po nim głos zabrał dyrektor środków ochrony roślin – Ireneusz Kalka, który zaprezentował obecnym, metody nawożenia dolistnego w uprawie kukurydzy. Rolnicy wysłuchali również prelekcji  na temat chorób i pasożytów, które dotykają rośliny – poprowadzonej przez Kierownika Zakładu Mikrologii Instytutu Ochrony Roślin PIB w Poznaniu prof. dr hab. Marka Korbasa. Nie sposób było wspomnieć również o soi, dlatego na koniec głos zabrał reprezentant stowarzyszenia Danube Soya – Przemysław Gawlas.

Poza producentami rolnymi wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele firm nawozowych, chemicznych  oraz naukowcy z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Po wykładach rolnicy przeszli na poletka demonstracyjne, gdzie mieli możliwość zapoznać się z prezentowanymi odmianami.

Nie zabrakło również poczęstunku dla przybyłych gości, w postaci grillowanych potraw.


Poniżej fotorelacja z imprezy.